Skorzystaj z nowych możliwości i podejmij niezbędne działania, aby móc skutecznie sprzedawać za granicę na eBay:

  eBay.co.uk eBay.de eBay.es, eBay,fr, eBay.it eBay.at, eBay.be, eBay.ch, eBay.ie, eBay.nl
Narzędzia marketingowe w Panelu Sprzedawcy x x x  
Wystawianie z katalogu produktów eBay x x    

Parametry w sprzedaży opon

  x    
Zmiany dotyczące zwrotów x x    
Zmiany opłat x x eBay.it eBay.at
Obsługa posprzedażowa x x x  
Opcja kontaktu telefonicznego przed zakupem x x   x
Blokada niezabezpieczonych treści HTTP x x x  
Oferty zduplikowane x x x  
Program sprzedaży międzynarodowej European Sales Booster     x  

Poniżej linkujemy do aktualności dla sprzedawców w językach lokalnych.

Narzędzia marketingowe w Panelu Sprzedawcy

Aby pomóc Ci w zarządzaniu marketingiem na eBay, wprowadzamy możliwość tworzenia kuponów rabatowych z unikalnymi kodami dla klientów poprzez Panel Sprzedawcy > Promocje.

Ponadto, aby utrzymać jakość ofert widocznych dla kupujących, w określonych eksponowanych miejscach serwisu będziemy wyświetlać tylko najbardziej dopasowane promocje.

Sprawdź szczegóły: eBay.co.uk, eBay.de, eBay.es, eBay.fr, eBay.it

Wystawianie z katalogu produktów eBay

  • eBay.co.uk: Od września br. w 12 kategoriach zacznie obowiązywać wymóg powiązania ofert sprzedaży z produktami z katalogu eBay. Na początku roku 2019 r. planujemy rozszerzyć ten wymóg na 22 dodatkowe kategorie.
  • eBay.de: Od 15 sierpnia 2018 r. dla pewnych produktów wymagane będzie powiązanie ofert sprzedaży z produktami z katalogu eBay.

Sprawdź szczegóły: eBay.co.uk, eBay.de

Parametry w sprzedaży opon

Ważne do odwołania oferty sprzedaży opon na eBay.de będą wymagać podania określonych parametrów charakterystyki przedmiotu.

Sprawdź szczegóły: eBay.de

 

 

Zmiany dotyczące zwrotów

  • eBay.co.uk: Od 17 września zaczniemy upraszczać i skracać proces zwrotów, udostępniając kupującym etykiety wysyłkowe na przesyłki krajowe od razu po zgłoszeniu prośby o zwrot.
  • eBay.de: Aby zapewnić branżowe standardy i usprawnić proces, od września zaczniemy upraszczać i skracać proces zwrotów, automatycznie akceptując prośby o zwrot i udostępniając kupującym etykiety wysyłkowe na przesyłki krajowe od razu po zgłoszeniu prośby o zwrot.

Sprawdź szczegóły: eBay.co.ukeBay.de

Zmiany opłat

Sprawdź szczegóły: eBay.at, eBay.co.ukeBay.de, eBay.it

Obsługa posprzedażowa

  • eBay.co.uk, eBay.de, eBay.es, eBay.fr, eBay.it: W Panelu Sprzedawcy zapewnimy lepszy dostęp do informacji na temat spraw o nieotrzymanie przedmiotu i niezgodność z opisem.
  • eBay.co.uk: Po 26 września 2018 r., aby móc korzystać z naszej ochrony przed sprawami o nieotrzymanie przedmiotu, sprzedawcy będą musieli podać w serwisie numer przesyłki przed upływem szacowanej daty dostawy.
  • eBay.co.uk: W przypadku niewielkiej liczby sprzedawców, których wskaźnik spraw o niezgodność z opisem jest bardzo wysoki na tle innych sprzedawców w tej samej kategorii, naliczymy dopłatę w wys. 4 proc. do prowizji od sprzedaży.
  • eBay.de: Od 2019 r. wprowadzimy wymóg podania numeru przesyłki w celu korzystania z ochrony eBay przed roszczeniami.
  • eBay.de: Od października br. czas na odpowiedź i zaakceptowanie prośby o zwrot lub sprawy o nieotrzymanie przedmiotu zostanie skrócony z 10 dni kalendarzowych do 3 dni roboczych.

Sprawdź szczegóły: eBay.co.uk, eBay.de, eBay.es, eBay.fr, eBay.it

Opcja kontaktu telefonicznego przed zakupem

W odpowiedzi na prośby użytkowników uruchomiliśmy program testowy, który pozwala Ci podać swój numer telefonu do obsługi klienta na potrzeby kupujących, którzy chcieliby zadać Ci pytanie przed zakupem.

Sprawdź szczegóły: eBay.ateBay.be, eBay.ch, eBay.co.uk, eBay.de, eBay.ie, eBay.nl

Blokada niezabezpieczonych treści HTTP

Bezpieczeństwo i ochrona danych jest naszym priorytetem i przez ostatni rok informowaliśmy o wymogu dostosowania ofert do wymogów firmy Google dotyczących zgodności treści z HTTPS.

Pod koniec stycznia 2019 r. zaczniemy blokować nowe oferty sprzedaży  zawierające niezabezpieczone treści (pobierane poprzez protokół HTTP), aby zapewnić zgodność z wymogami bezpieczeństwa.

Sprawdź szczegóły: eBay.co.uk, eBay.de, eBay.es, eBay.fr, eBay.it

Więcej informacji: Sprawdź, czy Twoje oferty są zgodne z HTTPS

Oferty zduplikowane

Przypominamy, że utrzymywanie lub tworzenie zduplikowanych ofert sprzedaży jest niezgodne z naszymi zasadami > negatywnie wpływa na doświadczenia zakupowe na eBay. 

Od lipca br. ograniczona została widoczność ofert sprzedawców mających zduplikowane oferty sprzedaży.

Sprawdź szczegóły: eBay.co.uk, eBay.de, eBay.es, eBay.fr, eBay.it

Program sprzedaży międzynarodowej European Sales Booster

Australia i Stany Zjednoczone zostały dodane do listy rynków objętych programem sprzedaży międzynarodowej European Sales Booster w ramach subskrypcji odpowiednika Dużego Sklepu na eBay we Francji i Włoszech oraz w Hiszpanii.

Sprawdź szczegóły: eBay.es, eBay.fr, eBay.it