Co musisz wiedzieć

  • Od połowy czerwca będziemy wymagać podawania parametrów charakterystyki przedmiotu w wybranych kategoriach Odzież, Buty i Dodatki oraz Dom i Ogród.
  • Zapoznaj się ze zmianami w kategoriach i sprawdź, czy nowe wymagania mogą dotyczyć Twoich ofert.

Skorygowaliśmy wymagania dotyczące wystawiania na bazie katalogu produktów.

Zamiast prosić o powiązanie ofert z produktami w katalogu eBay, prosimy teraz o podanie w pewnych kategoriach parametrów charakterystyki przedmiotu, co pozwoli dostosować je do filtrów używanych najczęściej przez kupujących, a nam pomoże zidentyfikować Twoje produkty. W niektórych przypadkach wystawienie ofert nie będzie możliwe bez podania parametrów ważnych z punktu widzenia konwersji.

Jeśli używasz zewnętrznych narzędzi do wystawiania ofert, podpowiemy Ci, które parametry są najważniejsze z punktu widzenia konwersji i widoczności w wynikach wyszukiwania. Współpracujemy z zewnętrznymi programistami, aby uwzględnili te informacje w swoich narzędziach.

Wymagania obowiązujące od czerwca

Wprowadzamy zmiany etapowo, aby ułatwić sprzedawcom dostosowanie się do nich. Od połowy czerwca będziemy wymagać dodania parametrów charakterystyki przedmiotu w tych podkategoriach kategorii Odzież, Buty i Dodatki oraz Dom i Meble:

Kategoria Podkategoria
Odzież, Buty i Dodatki
  • Odzież damska
  • Odzież męska
Dom i Meble
  • Dywany i wykładziny dywanowe
  • Kominki i akcesoria kominkowe
  • Meble

Zalecamy również dodawanie parametrów charakterystyki w tych kategoriach:

Kategoria Podkategoria
Ogród i Taras
  • Grille, piece i promienniki
  • Kosiarki

Nowe wymagania dotyczą wszystkich nowych i poprawianych ofert. Oferty w tych kategoriach nie zostaną wystawione bez wymaganych parametrów charakterystyki przedmiotu. Zalecamy dodawanie parametrów także do istniejących ofert, aby zwiększyć szanse na sprzedaż i uzyskać więcej wyświetleń.

Jeśli wystawiasz w tych kategoriach, pamiętaj o podaniu parametrów charakterystyki przedmiotu. W przeciwnym wypadku Twoja oferta nie zostanie wystawiona lub wznowiona.

Do wejścia w życie nowych wymagań będziemy monitorować to, z jakich filtrów wyszukiwania korzystają kupujący. Może się okazać, że skrócimy obecną listę wymaganych parametrów. Wyślemy Ci wtedy e-mail ze zaktualizowaną listą bliżej daty wejścia w życie tych wymagań.

Niezależnie od tego zdecydowanie zalecamy dodawanie parametrów charakterystyki przedmiotu do ofert, ponieważ ma to ogromny wpływ na wyniki sprzedaży.

Przydatne narzędzia

W zaktualizowanym Panelu Sprzedawcy powiadomimy Cię o ofertach, w których brakuje wymaganych parametrów charakterystyki przedmiotu. Ponadto przy próbie wystawienia oferty bez wymaganych parametrów brakujące elementy zostaną specjalnie zaznaczone.

Obejrzyj wideo o tym, dlaczego warto dodać charakterystykę przedmiotu do ofert:

 

Plany na przyszłość

W następnych miesiącach wprowadzimy wymóg podawania parametrów w kolejnych kategoriach z sekcji Dom i Ogród, Moda oraz Elektronika. O zmianach będziemy informować z min. 8-tygodniowym wyprzedzeniem.

Wymagane parametry charakterystyki podamy po analizie filtrów wyszukiwania. Zdajemy sobie sprawę, że wprowadzenie zmian w ofertach zajmuje więcej czasu, ale jesteśmy przekonani, że korzyści dla Ciebie są tego warte. Dziękujemy za współpracę!

Co sądzisz o Aktualnościach dla sprzedawców?