Większa ochrona sprzedawców

Wprowadzamy nowe sposoby identyfikowania uciążliwych klientów, które pomogą (w określonych sytuacjach) zapobiegać ich prośbom o zwrot i umożliwią zawieszenie ich kont. Jeśli wykryjemy uciążliwe zachowania kupującego, usuniemy z Twojego profilu sprzedawcy powiązane opinie i odnotowane problemy z transakcjami (defects). Sprzedawcy będą mogli zgłaszać kupujących poprzez dedykowaną temu stronę.

Widoczność ofert sprzedawców, którzy naruszają nasze zasady dotyczące dropshippingu poprzez korzystanie z usług handlowców lub serwisów (marketplaces) wysyłających bezpośrednio do kupujących, będzie obniżana w wynikach wyszukiwania. Pozwoli to zwiększyć widoczność ofert tych sprzedawców, którzy nie naruszają zasad.

Dowiedz się więcej: ebay.co.uk, ebay.de, ebay.es, ebay.fr, ebay.it

Nowe korzyści w sklepach eBay

W ramach Sklepów eBay oferujemy teraz za darmo dodatkowe korzyści. Narzędzie analityczne Terapeak, dzięki któremu dowiesz się co, kiedy i za ile sprzedawać, będzie teraz dostępne bezpłatnie w ramach subskrypcji Sklepu.

Program rozwoju sprzedaży za granicę European Sales Booster (realizowany we współpracy z WebInterpret) jest teraz dostępny przy subskrypcji Megasklepu (Featured Shop) i Dużego Sklepu (Anchor Shop) na eBay.co.uk. W Niemczech, Francji, Hiszpanii i we Włoszech zostały zaktualizowane wymagania dotyczące programu.

Od czerwca subskrybenci Dużych Sklepów i Megasklepów (Anchor i Feature/Premium Shop) w Niemczech i Wielkiej Brytanii będą mogli korzystać z działającej poprzez API porównywarki cen.

Dowiedz się więcej: ebay.co.uk, ebay.de, ebay.es, ebay.fr, ebay.it

Udoskonalone narzędzia do promocji

Zniżki na zakup wielu przedmiotów

W Niemczech i Wielkiej Brytanii dodajemy obsługę ofert z wersjami (multi-variation listings) w narzędziu promocyjnym do zniżek ilościowych (Multi-buy). Ponadto wiosną zaktualizujemy marketingowy interfejs API, tak aby uwzględniał kampanie zniżek ilościowych.

We Francji, Hiszpanii i we Włoszech udostępniona zostanie funkcja zniżek ilościowych Multi-buy. Umożliwia ona ustawianie zniżek dla klientów w zależności od liczby kupionych przedmiotów: przy zakupie większej ilości towaru zapłacą obniżoną cenę za każdy przedmiot. 

Najlepsza oferta

W Wielkiej Brytanii, Niemczech i we Włoszech można teraz zbiorczo dodać do ofert udoskonalone funkcje Najlepsza oferta i Wyślij ofertę do kupujących.

Promowanie ofert sprzedaży

Zwiększamy dostępność funkcji Reklam (promowania ofert) i upraszczamy zarządzanie reklamami.

Dowiedz się więcej: ebay.co.uk, ebay.de, ebay.es, ebay.fr, ebay.it

Łatwe wznawianie ofert

W sytuacji gdy kupujący zwróci przedmiot lub transakcja zostanie anulowana, pomożemy Ci jak najszybciej wznowić ofertę sprzedaży.

Od maja, przy akceptacji i zatwierdzaniu zwrotu lub anulowania transakcji zobaczysz wstępnie zaznaczoną opcję z pytaniem, czy chcesz ponownie wystawić przedmiot.

Dowiedz się więcej: ebay.co.uk, ebay.de, ebay.es, ebay.fr, ebay.it 

Zmiana nazwy stanu przedmiotu „Nowy – inny”

W czerwcu 2019 r. opisu stanu przedmiotu „Nowy – inny” w kategoriach Elektronika i Instrumenty muzyczne zostanie zmieniony na „Otwarty – nieużywany”.

Dowiedz się więcej: ebay.co.uk, ebay.es, ebay.fr, ebay.it 

Wymagane parametry i zmiany kategorii

Wymagane parametry

W wybranych kategoriach wprowadzamy wymagane parametry charakterystyki przedmiotu. Wymagania i kategorie różnią się w zależności od kraju.

Dowiedz się więcej: ebay.at, ebay.chebay.co.uk, ebay.de, ebay.es, ebay.fr, ebay.ie, ebay.it, ebay.nl, benl.ebay.fr, befr.ebay.fr

Zmiany w kategoriach

Od 10 czerwca 2019 r. będziemy wprowadzać zmiany w strukturze kategorii we wszystkich serwisach.

Dowiedz się więcej: ebay.at, ebay.chebay.co.ukebay.de, ebay.es, ebay.fr, ebay.ie, ebay.it, ebay.nl, benl.ebay.fr, befr.ebay.fr

Co sądzisz o Aktualnościach dla sprzedawców?