Co musisz wiedzieć

 • Zmieniamy wymagania dotyczące wystawiania z katalogu produktów w zagranicznych serwisach np. eBay.de i eBay.co.uk. Nadal zalecamy sprzedawcom powiązanie ich przedmiotów z katalogiem, ale nie będzie to już wymagane.
 • W niektórych kategoriach dodajemy więcej wymaganych parametrów charakterystyki przedmiotu, które pomagają w szybkim znalezieniu i sprzedaniu przedmiotów.

W ub. roku ogłosiliśmy plany wprowadzenia w zagranicznych serwisach nowego i opartego na katalogu i produktach procesu zakupowego – tzw. wyszukiwania po produktach.

Zdajemy sobie sprawę, że stworzenie dobrego katalogu eBay wymaga zmian. Chcemy uwzględnić Wasze opinie i optymalizować go pod kątem potrzeb wszystkich użytkowników eBay. W związku z tym na Wasze prośby wprowadziliśmy kilka poprawek.
 

Stawiamy na charakterystykę przedmiotu

W przyszłości będziemy używać parametrów charakterystyki przedmiotu do identyfikowania produktów. Sprawdziliśmy, które parametry są najbardziej przydatne dla kupujących, i dostosowaliśmy je do ich potrzeb, włączając w to zmianę nazw niektórych parametrów. Dodatkowo aktualizujemy filtry wyszukiwania dla kupujących, aby ułatwić im szybkie znalezienie tego, czego szukają.

Oznacza to, że sprzedawcy nie będą już musieli dopasowywać ofert do katalogu. Niemniej nadal zalecamy, aby to robić, kiedy w katalogu są pasujące produkty, co pozwala zwiększyć widoczność produktu i skorzystać z dodatkowych funkcji, np. recenzji produktów.

Parametry charakterystyki przedmiotu to słowa, które dodajesz do swoich ofert, aby opisać cechy produktu, takie jak marka, rozmiar, typ, kolor, styl itd., zależnie od tego, co sprzedajesz.

Dlaczego warto dodać charakterystykę przedmiotu do ofert


Podanie wszystkich ważnych parametrów w ofertach może zapewnić im lepszą widoczność w wynikach wyszukiwania np. eBay.de lub eBay.co.uk i zwiększyć szanse na sprzedaż. W przyszłości będziemy na bazie charakterystyki przedmiotu identyfikować produkty i prezentować razem podobne przedmioty w większości zagranicznych serwisów eBay.

Co mówią nasze dane?

 • Sukienki z parametrami Styl i Długość sukienki sprzedawały się średnio o 81% lepiej niż oferty bez nich.* 
 • Sukienki z parametrem Długość sukienki sprzedawały się średnio o 76% lepiej niż oferty bez nich.*

* Mierzone przez 8 miesięcy od grudnia 2017 r. do lipca 2018 r.

Nowe wymagania i harmonogram

W związku z opisanymi zmianami wskażemy Ci dla każdej kategorii najważniejsze 3 lub 4 parametry charakterystyki przedmiotu, które musisz podać i które mogą korzystnie wpłynąć na konwersję ofert. O wymogu podawania parametrów w danej kategorii powiadomimy Cię z 8-tygodniowym wyprzedzeniem. Wymagania te będą dotyczyć wszystkich nowych i poprawianych ofert sprzedaży. 

Oferty ważne do odwołania będą mogły pozostać bez zmian do momentu ich aktualizacji, ale zalecamy dodanie do nich charakterystyki przedmiotu, aby sprawdzić, jakie da to korzyści.

W br. wymagania będą dotyczyć tych kategorii w zagranicznych serwisach eBay:

 • Moda
 • Dom i Ogród (później w tym roku)
 • Elektronika (później w tym roku)

Następne wymagania zaczną obowiązywać w maju 2019 r. dla kategorii modowych zagranicznych serwisów eBay:

Podkategoria poziom 2 Podkategoria poziom 3 Kiedy
Odzież damska Bluzki, topy i koszulki listopad 2018
Odzież damska Sukienki styczeń 2019
Odzież damska  Spódnice
Szorty i bermudy
Kurtki, płaszcze i kamizelki
Kozaki i botki
Sandały i klapki
Bluzki, topy i koszulki
Swetry i dzianina
maj 2019
Odzież męska Szorty i bermudy
Kurtki i płaszcze
Buty sportowe
T-Shirty
Bluzy sportowe
Koszule na co dzień i koszulki
Koszule klasyczne
maj 2019

Poniżej możesz pobrać listy parametrów wymaganych w ww. kategoriach w zagranicznych serwisach. Niektóre parametry mogą mieć inne nazwy, ponieważ dopasowujemy je pod kątem wyszukiwań kupujących. Później w tym roku podamy parametry wymagane w kategoriach Dom i Ogród oraz Elektronika.

Wymagane parametry w kategoriach modowych:

Co musisz zrobić

 • Jeśli sprzedajesz w zagranicznych serwisach eBay w kategoriach Odzież, Buty i Dodatki, dodaj wymagane parametry do ofert przed majem 2019 r.
 • Jeśli sprzedajesz odzieżą damską, wysłaliśmy już do Ciebie informacje o parametrach wymaganych od końca roku 2018 i lutego 2019. 
 • Wyprzedź konkurencję > Dodaj do ofert we wszystkich kategoriach jak najwięcej parametrów, nawet jeśli nie są wymagane, ponieważ pomoże to kupującym znaleźć Twoje oferty.
 • Jeśli sprzedajesz w kategoriach Dom i Ogród oraz Elektronika, spodziewaj się dalszych informacji w tym roku.

 

Pytania i odpowiedzi

Czyli niepotrzebnie powiązałem produkty z katalogiem eBay?

Zdecydowanie nie. Nadal stawiamy na rozwijanie tej funkcji, ponieważ uważamy, że jest to korzystne dla naszych klientów.

Oferty już powiązane z katalogiem będą w większości przypadków miały przewagę na starcie, ponieważ wiele parametrów zostało dodanych automatycznie w momencie powiązania ich z katalogiem.

Gdzie znajdę listę parametrów wymaganych w moich kategoriach?

Otrzymasz powiadomienia poprzez Aktualności dla sprzedawców, Mój eBay, wiadomości e-mail, Panel Sprzedawcy, a czasem także telefonicznie.

O nowych wymaganiach powiadomimy z min. 8-tygodniowym wyprzedzeniem.

Aby nie przegapić ważnych informacji, sprawdź, czy masz włączoną powiadomień - przejdź do strony: Ustawienia konta > Ustawienia powiadamiania > Promocje i ankiety > Ogólne e-maile o promocjach.

Czy nadal muszę dodawać do ofert identyfikatory produktu?

Tak, jeśli identyfikator produktu istnieje, należy dodać go do oferty sprzedaży.