Co musisz wiedzieć

Od 1 kwietnia 2019 r. jedyną opcją czasu trwania ofert Kup teraz sprzedawców z kontem firmowym i prywatnym we wszystkich serwisach eBay będzie Ważne do odwołania.

Co się zmienia

Od 1 kwietnia 2019 r. jedyną dostępną opcją czasu trwania ofert Kup teraz będzie Ważne do odwołania. 

Aktywne oferty z innymi czasami trwania zakończą się w zaplanowanym przez sprzedawcę terminie lub w chwili sprzedaży. W przypadku wznawiania tych ofert, dostępna będzie tylko opcja Ważne do odwołania. 

Krótkie czasy trwania będą zarezerwowane wyłącznie dla aukcji z licytacją.

Ważne do odwołania oferty są automatycznie wznawiane co 30 dni, chyba że przedmiot zostanie sprzedany. Jeśli przekroczysz miesięczny limit bezpłatnych ofert sprzedaży, co 30 dni naliczymy ew. opłatę za wystawienie. W każdej chwili możesz zakończyć swoją ofertę. 

Cały czas współpracujemy z zewnętrznymi dostawcami narzędzi i programistami interfejsów API, aby pomóc im w przygotowaniu narzędzi pod kątem tych zmian. Jeśli będziesz przesyłać oferty Kup teraz z krótkim czasem trwania poprzez zewnętrzne narzędzia, zastąpimy wybrany czas trwania opcją Ważne do odwołania. 


Dlaczego wprowadzamy tę zmianę?

Według nas oferty ważne do odwołania generują generalnie większą sprzedaż. Zapewnienie kupującym większej ilości towaru, którego szukają, zwiększa szanse na lepszą konwersję ofert. Ponadto oferty ważne do odwołania uzyskują znacząco lepsze wyniki w zewnętrznych wyszukiwarkach, zwiększając liczbę wizyt w serwisie i ofertach pojedynczych sprzedawców.

Dodatkowe korzyści:

  • Zachowanie historii sprzedaży i obserwujących, co może korzystnie wpłynąć na pozycję oferty w wynikach wyszukiwania.
  • Wyeliminowanie okresu nieaktywności oferty podczas jej wznawiania.
  • Możesz użyć opcji braku zapasów, dostępnej tylko dla ofert ważnych do odwołania, aby utrzymać historię sprzedaży aż do uzupełnienia zapasów.

Co należy zrobić

 

  • Jeśli wystawiasz oferty poprzez narzędzia zewnętrzne, sprawdź dostępne ustawienia i w razie potrzeby skontaktuj się z dostawcą narzędzia.
  • Jeśli korzystasz z opcji braku zapasów, dopilnuj, aby w ofercie widoczna była liczba sztuk towaru, którą rzeczywiście masz na stanie.