Zmiany w sposobie przetwarzania płatności

Co musisz wiedzieć

Od 2021 r. eBay zacznie przetwarzać płatności większości kupujących i sprzedawców z Polski. Sprzedawcy będą mogli prowadzić sprzedaż i przyjmować płatności w jednym miejscu — na eBay. Kupujący będą mogli korzystać z dodatkowych metod płatności i prostego procesu realizacji transakcji. 

Płatności przetwarzane przez eBay

Od 2018 r. przetworzyliśmy płatności o wartości miliardów euro dla tysięcy sprzedawców. Obsługa płatności przez eBay zwiększa komfort transakcji: pozwala sprzedawcom prowadzić sprzedaż i odbierać płatności w jednym miejscu, a kupującym zapewnia więcej metod płatności.

Sprzedawcy zakwalifikowani jako użytkownicy funkcji i narzędzi eBay zgodnych z płatnościami przetwarzanymi przez eBay będą stopniowo otrzymywać zaproszenia do nowego systemu płatności w 2021 r. 

Czego oczekiwać po wprowadzeniu obsługi płatności przez eBay

  • Wszystko w jednym miejscu — raporty, zarządzanie sporami i zwrotami pieniędzy, planowanie wypłat, łatwiejsza obsługa klienta i uproszczone opłaty. 
  • Prosta ochrona sprzedawców zapewniana przez eBay.
  • Wypłaty bezpośrednio na konto bankowe, wysyłane w ciągu 2 dni roboczych od potwierdzenia zamówienia, bez względu na metodę płatności kupującego, z możliwością wyboru częstotliwości (co tydzień lub codziennie po wpłynięciu środków)

Gdy otrzymasz nasze powiadomienie na początku przyszłego roku, zarejestruj się przed upływem terminu, aby uniknąć ewentualnych przerw w działalności.  

Sprzedajesz i otrzymujesz płatności na eBay, a kupujący mają do dyspozycji więcej form płatności.

Wypłaty wysyłamy na Twoje konto bankowe w ciągu 2 dni rob. od potwierdzenia zamówienia, bez względu na formę płatności kupującego. Możesz wybrać częstotliwość wypłat (codziennie po wpłynięciu środków lub co tydzień).

Zamiast korzystać z eBay i PayPal, masz dostęp do niezbędnych funkcji na eBay: skonsolidowanych opłat, spersonalizowanych raportów, zwrotów pieniędzy i przedmiotów oraz uproszczonej ochrony.

Zamierzamy stopniowo aktywować nowy system płatności dla wszystkich kategorii w 2021 r. Sprzedawcy eBay, którzy często wystawiają w kategoriach objętych ograniczeniami, nie będą musieli rejestrować się w nowym systemie płatności do czasu jego aktywacji w tych kategoriach. Będziemy pomagać sprzedawcom w miarę rozszerzania zasięgu funkcji przetwarzania płatności.

Nie. Po aktywacji wszystkie istniejące oferty sprzedaży* i opinie kupujących zostaną automatycznie zaktualizowane zgodnie z dostępnymi metodami płatności. *Oferty niezgodne z naszymi zasadami sprzedaży zostaną automatycznie zakończone.

Przy przetwarzaniu płatności przez eBay wypłaty są wysyłane bezpośrednio na konto bankowe, dzięki czemu nie trzeba przelewać środków z serwisu PayPal. Wypłaty są wysyłane na konto bankowe w ciągu 2 dni roboczych od potwierdzenia zamówienia bez względu na metodę płatności kupującego. Sprzedawcy mogą wybrać częstotliwość wypłat (codziennie po wpłynięciu środków lub co tydzień).

Jeśli korzystasz z narzędzi zintegrowanych poprzez API eBay do zarządzania ofertami, magazynem lub zamówieniami oraz do rozliczeń finansowych i obsługi zwrotów, po aktywacji przetwarzania płatności sposób korzystania z nich nie powinien ulec zmianie.

W przypadku pytań co do poszczególnych usług skontaktuj się z dostawcą narzędzia.