Jeśli w ofertach pobierasz treści spoza eBay, używaj tylko protokołu HTTPS (nie HTTP), aby były wyświetlane poprawnie i bez ostrzeżeń o braku zabezpieczeń.

Pod koniec stycznia 2019 r. zaczniemy blokować oferty zawierające niezabezpieczone treści.

Co musisz wiedzieć

Co to jest protokół HTTPS?

Protokół HTTPS (ang. Hyper Text Transfer Protocol Secure) to najbezpieczniejszy sposób na przesyłanie informacji w internecie.

Co się stanie, jeśli nie pobierasz treści do ofert poprzez HTTPS?

Jeśli kupujący otworzy ofertę, w której pobierasz treści z zewnętrznych serwerów poprzez protokół (linki) HTTP (a nie HTTPS), przeglądarka Google Chrome pokaże komunikat o braku zabezpieczeń / ostrzeżenie, że strona nie jest bezpieczna.

Może to zniechęcić potencjalnych kupujących i negatywnie wpłynąć na pozycję w wynikach wyszukiwania.

Od marca 2018 r. w ofertach z treściami pobieranymi poprzez HTTP jest widoczny tylko fragment opisu oraz przycisk „Zobacz pełny opis przedmiotu”, którego kliknięcie wyświetli kompletny opis. W ofertach z treściami pobieranymi poprzez HTTPS widoczny jest pełny opis.

Pod koniec stycznia 2019 r. zaczniemy blokować nowe, ponownie wystawiane i poprawiane oferty zawierające niezabezpieczone treści, aby spełnić najnowsze standardy zabezpieczeń.

Jak ostrzeżenie o braku zabezpieczeń może wpłynąć na Twoją sprzedaż

Zgodnie z informacjami Google od października 2017 r. Google Chrome wyświetla komunikat  „Ta strona nie jest bezpieczna”, gdy użytkownik podaje dane na stronach HTTP oraz na wszystkich stronach HTTP odwiedzanych w trybie anonimowym (Incognito).

Od października 2017 r. korzystamy z protokołu HTTPS do wyświetlania ofert sprzedaży. Jeśli w ofertach pobierasz niezabezpieczone treści poprzez HTTP, Google Chrome traktuje takie strony jako niebezpieczne. 

Może to zniechęcić potencjalnych kupujących i negatywnie wpłynąć na pozycję w wynikach wyszukiwania.

Czy to oznacza, że nie można pobierać do ofert treści spoza eBay?

W ofertach nadal można linkować do zewnętrznie hostowanych treści (np.: zdjęcia i pliki CSS). Ostrzeżenia przeglądarek o niezabezpieczonych treściach będą widoczne tylko wtedy, gdy treści są pobierane poprzez / zawierają linki HTTP.

Pod koniec stycznia 2019 r. zaczniemy blokować nowe, ponownie wystawiane i poprawiane oferty zawierające niezabezpieczone treści, aby spełnić najnowsze standardy zabezpieczeń.

 

Co musisz zrobić

Jeśli pobierasz treści do ofert poprzez HTTP (a nie HTTPS):

A Twój dostawca usługi hostingowej obsługuje HTTPS

Wprowadź zmiany w ofertach np. przy pomocy edycji zbiorczej (jednocześnie maks. 500 ofert):

  1. Kliknij Edytuj aukcje zbiorczo
  2. Przy pomocy funkcji Znajdź i zastąp zamień wszystkie wystąpienia (linki) „HTTP” w kodzie HTML w opisach przedmiotów na linki „HTTPS”
A Twój dostawca usługi hostingowej nie obsługuje HTTPS

Usuń treści pobierane poprzez HTTP ze swoich ofert. Gdy treści będą zgodne z HTTPS, z powrotem dodaj (podlinkuj) je do ofert.

Sprawdź, czy masz oferty z treściami HTTP

Krótki i pełny opis przedmiotu

W ofertach z treściami pobieranymi spoza eBay poprzez protokół HTTP (a nie HTTPS) kupujący zobaczy tylko fragment opisu oraz przycisk „Zobacz pełny opis przedmiotu”. Krótki opis jest generowany przez algorytm eBay na bazie 250 najbardziej trafnych znaków z całego opisu przedmiotu.

Czy mogę nadpisać krótki opis generowany przez eBay?

Jako sprzedawca, możesz nadpisać generowany przez nas automatycznie krótki opis tekstem o długości maks. 800 znaków.

Po kliknięciu przycisku „Zobacz pełny opis przedmiotu” kupujący zobaczy pełny opis.