Usługi płatności

Już ponad 4 mln sprzedawców na całym świecie korzysta z usług płatności eBay, a w br. wymagamy rejestracji od wszystkich sprzedawców.

Nowe funkcje

Już teraz i w najbliższych miesiącach wprowadzamy nowe funkcje i ulepszenia , aby uprościć procesy sprzedażowe:

Nowe opcje planowania wypłat

Już wkrótce oprócz codziennych i cotygodniowych wypłat dostępne będą dodatkowe opcje wypłat co 2 tygodnie lub co miesiąc.

Aby zaktualizować swój harmonogram wypłat, przejdź do Panelu Sprzedawcy > Płatności > Ustawienia wypłat i wybierz, jak często chcesz otrzymywać wypłaty. 

Więcej o wypłatach


Nowe opcje personalizacji raportów 

Cały czas wprowadzamy aktualizacje, aby sprzedawcy mogli dostosować raporty do swoich potrzeb.

Możesz eksportować tylko wybrane kolumny w raporcie o transakcjach i zapisać to ustawienie, aby odtąd eksportować w raportach tylko te kolumny

Przejdź do Panelu Sprzedawcy > Płatności > Raporty > Raport o transakcjach, a następnie utwórz i zapisz swój spersonalizowany raport.


Już wkrótce: Nowe zasoby informacyjno-edukacyjne

Wkrótce uzyskasz dostęp do nowych zasobów informacyjnych w Panelu Sprzedawcy > Płatności.

Co oznaczają usługi płatności eBay?

Usługi płatności usprawniają zakupy i sprzedaż na eBay

1
Łatwiejsza sprzedaż: proces płatności jest prostszy, a kupujący mogą korzystać z dodatkowych opcji płatności
2
Wygodne zarządzanie: wszystko, czego potrzebujesz do zarządzania sprzedażą na eBay – raporty, zwroty, uproszczone zasady ochrony i usprawniony proces obsługi – jest w jednym miejscu
3
Prostsze opłaty: koszty sprzedaży są pobierane bezpośrednio z Twoich przychodów
4
Wybór: otrzymujesz wypłaty dostępnych środków codziennie lub co tydzień. Niezależnie od tego, jak zapłacił kupujący, wypłaty wysyłamy w ciągu 2 dni roboczych (od poniedziałku do piątku, z wyj. dni wolnych) po potwierdzeniu płatności

Zarejestruj się

Gdy otrzymasz od nas powiadomienie, zarejestruj się przed upływem podanego terminu, aby uniknąć zakłóceń w sprzedaży. Rejestracja przebiega w 3 prostych krokach:

  1. Weryfikujesz i potwierdzasz swoje dane.
  2. Podajesz dane konta bankowego (istniejącego lub możesz dodać nowe). Sprawdź, czy imię i nazwisko (nazwa), adres i informacje o firmie (w stosownych przypadkach) na Twoim koncie bankowym są takie same jak na koncie eBay.
  3. Kontynuujesz sprzedaż.

Po rejestracji prześlemy Ci dalsze wskazówki, jak odpowiednio przygotować konto i w pełni wykorzystać nasz uproszczony proces płatności.

Zarejestruj się teraz

Co zyskujesz

Wybór dla kupujących: Mogą płacić kartami kredytowymi i debetowymi lub poprzez Apple Pay, Google Pay i PayPal.

Wygoda: W jednym miejscu masz dostęp do niezbędnych funkcji: zbiorczych opłat, spersonalizowanych raportów, zwrotów pieniędzy i przedmiotów oraz uproszczonych zasad ochrony. 

Usprawnione procesy: Wypłaty wysyłamy bezpośrednio na Twoje konto bankowe. Otrzymujesz niepowtarzalne numery zamówień, co ułatwia rozliczenia i przetwarzanie zwrotów.

Raporty: W Panelu Sprzedawcy możesz pobierać i eksportować aktualne raporty, a dostępne dane ułatwiają uzgadnianie transakcji z kontem bankowym.

Integracja API: Jeśli korzystasz z eBay API, możesz zaktualizować swoje integracje, aby pobierać informacje o wypłatach.

Specjalne wsparcie: Możesz korzystać z pomocy ekspertów podczas rejestracji i w razie innych potrzeb. 

O usługach płatności

Co oznacza korzystanie z usług płatności eBay?

Dzięki usługom płatności eBay możesz prowadzić sprzedaż w jednym miejscu, na eBay, a kupujący mogą zapłacić na więcej sposobów. 

Możesz zaplanować wypłaty z wybraną częstotliwością  - codziennie lub co tydzień. Niezależnie od tego, jak zapłacił kupujący, wypłaty są inicjowane od poniedziałku do piątku w ciągu 2 dni roboczych od potwierdzenia płatności kupującego. Więcej informacji o wypłatach

Jeśli Ty lub Twoja firma macie siedzibę w Polsce, zalecamy dodanie konta bankowego akceptującego euro, aby uniknąć opłat banku za przeliczenie waluty.

Jeśli korzystasz z usług płatności eBay, wiąże Cię wyłącznie relacja z eBay, a nie z inną firmą przetwarzającą płatności. Aby otrzymywać wypłaty, musisz jedynie dodać konto bankowe.


Co się stanie, jeśli się nie zarejestruję?

W 2021 r. rejestracja w systemie usług płatności eBay jest wymagana dla wszystkich sprzedawców. Gdy otrzymasz od nas powiadomienie, zarejestruj się przed upływem podanego terminu, aby uniknąć zakłóceń w sprzedaży.

Rejestracja przebiega w kilku prostych krokach i obejmuje m.in. weryfikację informacji o Tobie.

Postęp procesu rejestracji możesz sprawdzić w Panelu Sprzedawcy lub na stronie Mój eBay.

Opłaty

Jak nowe usługi płatności eBay wpłyną na moje opłaty?

W momencie sprzedaży naliczamy zaktualizowaną prowizję. Prowizja składa się ze zmiennej, zależnej od kategorii, procentowej wartości łącznej kwoty sprzedaży oraz ze stałej opłaty za zamówienie. Nie płacisz opłat za przetwarzanie płatności przez inne firmy.

Prowizję od sprzedaży pobieramy automatycznie od przychodu, a pozostałą kwotę przesyłamy na Twoje konto bankowe. W przypadku zwrotu pieniędzy lub anulowania transakcji część zmienna prowizji trafia z powrotem do Ciebie, ale zachowujemy opłatę za zamówienie.

Większość sprzedawców-firm zaoszczędzi, a koszty dla większości sprzedawców prywatnych pozostaną bez zmian lub się zmniejszą*.

Informacje o opłatach dla sprzedawców, korzystających z usług płatności 

*Oszczędności szacowane na bazie porównania (a) wcześniejszych prowizji na eBay oraz typowych opłat pobieranych przez zewnętrznych dostawców usług płatności z (b) zaktualizowanymi prowizjami na eBay (bez opłat za przetwarzanie płatności pobieranych przez firmy zewnętrzne).


Czy mogę stosować różne waluty do wypłat i rozliczeń?

Gdy korzystasz z naszych usług płatności, prowizje od sprzedaży, koszty i opłaty są odliczane od Twoich przychodów w walucie wypłat przed wysłaniem wypłaty. Twoje wypłaty będą realizowane w euro. Musisz uregulować wszelkie zaległe kwoty widniejące na otrzymywanych fakturach w bieżącej walucie rozliczeniowej. 

Gdy zaczniemy przetwarzać płatności dla Ciebie, wszelkie niezapłacone salda faktur zostaną po 90 dniach przeliczone na Twoją walutę wypłat po podstawowym kursie wymiany i pobrane z Twoich przychodów. 

Jeśli Twoja waluta rozliczeniowa jest inna niż waluta wypłat, zalecamy zmianę waluty rozliczeniowej, tak aby była zgodna z walutą wypłat, zanim jeszcze zaczniesz korzystać z usług płatności. Walutę rozliczeniową możesz zmienić poprzez Mój eBay > Konto sprzedawcy.

Wypłaty

Kiedy i jak będę otrzymywać wypłaty?

eBay wysyła wiadomość, że płatność kupującego została potwierdzona i czas na wysyłkę zamówienia.

Wypłaty są inicjowane w ciągu 2 dni roboczych od potwierdzenia płatności kupującego. Możesz wybrać, czy chcesz otrzymywać wypłaty dostępnych środków codziennie lub co tydzień. 

Uwaga: Wypłaty do Twojego banku wysyłamy tylko w dni robocze (od poniedziałku do piątku, z wyj. dni wolnych). Przed wypłatą potrącamy z Twoich środków opłaty i koszty sprzedaży. Więcej informacji o harmonogramie wypłat

Przykładowe opłaty za sprzedaż na eBay to m.in.: opłaty za wystawienie, za promowanie ofert, za opcje dodatkowe oraz opłaty za subskrypcję Sklepu. Szczegóły wypłat, w tym wykaz kosztów i opłat, znajdziesz w Raportach w Panelu Sprzedawcy lub Mój eBay. Więcej informacji o wypłatach

Jeśli wybierzesz wypłaty codzienne, będziemy wysyłać dostępne środki do banku w ciągu 2 dni roboczych po potwierdzeniu płatności kupującego. 

Jeśli wybierzesz wypłaty cotygodniowe, będziemy wysyłać dostępne środki do banku we wtorki. Jeśli wtorek będzie dniem wolnym, prześlemy wypłatę w następnym dniu roboczym.

Bank zwykle będzie potrzebował 1–3 dodatkowych dni roboczych na udostępnienie Ci środków z tych wypłat.

Dowiedz się więcej o wypłatach

Formy płatności

Jakie są obsługiwane formy płatności?

W ramach usług płatności eBay kupujący mogą korzystać z:

  • większości najpopularniejszych kart kredytowych i debetowych
  • Apple Pay
  • Google Pay
  • PayPal.

Proces płatności dla kupujących

Jak wyglądają płatności z punktu widzenia kupujących?

Kupujący mogą wybrać jedną z wielu opcji płatności, w tym płatność kartą kredytową i debetową lub poprzez Apple Pay, Google Pay i PayPal. Mogą także podać i zapisać dane swoich kart na potrzeby przyszłych płatności. Proces zakupu przebiega podobnie jak w innych sklepach internetowych.

 

Jak oferować zniżki na koszt wysyłki przy zakupie kilku przedmiotów?

  1. Aktywuj (w każdym serwisie eBay, gdzie sprzedajesz) płatności łączne i łączną wysyłkę w ustawieniach wysyłki (łącze dla eBay.pl). 
  2. Ustaw reguły promocyjnego kosztu wysyłki, które będą automatycznie stosowane, gdy klient zakupi kilka przedmiotów.

Oferty sprzedaży

Czy po rejestracji w usługach płatności muszę zaktualizować swoje oferty?

Nie. Gdy zaczniemy przetwarzać płatności dla Ciebie, automatycznie zaktualizujemy Twoje oferty sprzedaży* - udostępnimy kupującym różne opcje płatności.  

Nie podawaj w swoich ofertach żadnych preferowanych form płatności. Więcej informacji znajdziesz w zasadach dotyczących ofert sprzedaży.

*Po aktywacji usług oferty sprzedaży naruszające nasze zasady zostaną automatycznie zakończone.

Integracje

Zarządzam sprzedażą poprzez narzędzia innych firm. Czy po aktywacji usług płatności te integracje będą nadal działać?

Jeśli zarządzasz ofertami sprzedaży, magazynem i zamówieniami, rozliczeniami finansowych lub zwrotami pieniędzy poprzez integracje z eBay API, po aktywacji usług płatności sposób korzystania z tych narzędzi nie powinien ulec zmianie. W przypadku pytań skontaktuj się z dostawcą swojego narzędzia.

Ochrona sprzedawców

Czy będzie mi przysługiwać ochrona sprzedawców?

Tak. Dopóki Twoje konto jest prowadzone zgodnie z naszymi zasadami i nie budzi zastrzeżeń, przysługuje Ci ochrona sprzedawców. Zapewniana przez eBay ochrona sprzedawców ma zabezpieczyć sprzedaż online oraz zapobiegać stratom finansowym sprzedawców z tytułu obciążeń zwrotnych i roszczeń w ramach Gwarancji zwrotu pieniędzy eBay.

Więcej informacji o ochronie sprzedawców


Jak wysłać kupującemu pełny lub częściowy zwrot pieniędzy?

Możesz wysłać kupującemu pełny lub częściowy zwrot pieniędzy poprzez Panel Sprzedawcy lub Mój eBay w ciągu maks. 90 dni od transakcji. Szczegółowe instrukcje znajdziesz w Pomocy > Zwracanie pieniędzy kupującym.