Polskie firmy na eBay

Poznaj sprzedawców z Polski, którzy z powodzeniem sprzedają na eBay na całym świecie

RallyShop, Jakub Tomczyk

„Zawsze uważałem, że nie można rezygnować z marzeń. Dzięki ciężkiej pracy i przy odrobinie szczęścia zawsze mogą się spełnić, w takiej lub innej formie. Ja wprawdzie nie zostałem rajdowym mistrzem świata, ale dzięki mojej firmie uczestniczę w najciekawszym rajdzie w życiu”.

W wieku 23 lat otworzył sklep z akcesoriami do motorsportu. W ciągu kolejnych kilku lat nawiązał współpracę z największą hurtownią akcesoriów w Europie i poszerzył ofertę swojego sklepu o tysiące produktów. W 2010 r. założył konto na eBay i po kilku miesiącach wysyłał już swoje akcesoria do Australii, Meksyku czy Kostaryki.

Sklep RallyShop

Kaliński Układy Wydechowe

„Kilka lat temu postanowiliśmy wyjść z ofertą na rynek międzynarodowy poprzez eBay. Szybko się okazało, że aż jedna trzecia naszych produktów wędruje poza granice Polski. Na początku byliśmy tym zaskoczeni, ale teraz wiemy, że handel międzynarodowy to ogromna szansa na dalszy rozwój”

Wszystko zaczęło się jeszcze w 1991 roku, kiedy Włodzimierz Kaliński otworzył sklep z elementami układów wydechowych w miejscowości Chyby koło Poznania. Swoją pasję do motoryzacji przekazał synom, którzy z powodzeniem rozkręcili firmę. Dziś prężnie rozwijają biznes, zajmując się nie tylko handlem, ale także produkcją pod marką własną Kalinski.

Odwiedź Sklep

Kaktusy Licznerscy

„Klienci są dla mnie największą motywacją – im więcej wymagają, tym większa chęć i determinacja, żeby dalej pracować. Cieszę się też, że udało mi się zarazić pasją moją rodzinę. Z dumą mogę powiedzieć, że kaktusy to całe nasze życie”

W rozpoczęciu sprzedaży na eBay pomogły Panu Piotrowi córki, dla których rodzinny biznes jest życiową misją.

Wyjście z ofertą poza Polskę okazało się dla firmy prawdziwym przełomem. Pierwsze 12 roślin na eBay Pan Piotr sprzedał w ciągu zaledwie kilku godzin. Dziś Licznerscy wysyłają klientom od 50 do 100 roślin dziennie. Aż 99% z nich to wyjątkowe gatunki, które trafiają do kolekcjonerów z całego świata.  

Lalill, Agnieszka Völker

„Decyzja o rozpoczęciu sprzedaży online sprawiła, że firma zaczęła rozwijać się w skokowym tempie. Nasze produkty eksportujemy w największym stopniu do Niemiec i przygotowujemy się do wyjścia na kolejne rynki”

Lalill dostarcza swoje produkty zarówno do odbiorców konsumenckich, jak i hurtowych głównie w Polsce i w Niemczech. W ciągu 10 lat obecności na rynku były momenty, w których firma notowała nawet podwójny wzrost obrotów. Obecnie Lalill to nie tylko dystrybucja, ale także produkcja kosmetyków pod marką własną marką w profesjonalnych laboratoriach.

Amadi, Mariusz Fiałkowski

„Kiedy ponad 20 lat temu po raz pierwszy miałem okazję skorzystać z internetu, od razu wiedziałem, że dla mojego biznesu będzie to oznaczać otwarcie okna na świat. I dzięki eBay tak właśnie się stało”

Mariusz prowadzi zakład kaletniczy i ręcznie wykonuje skórzane futerały na telefony. Każdy produkt jest inny, unikatowy.

W 2007 r., kiedy Amadi rozpoczynało przygodę ze sprzedażą online, zaledwie 1 na 40 sprzedanych futerałów był efektem rzemieślniczej pracy, a pozostałe pochodziły z seryjnej produkcji. Dziś jest odwrotnie: ponad 80% wszystkich sprzedawanych produktów jest wykonywanych ręcznie.

Futerały Amadi najczęściej wędrują do USA, Australii, Kanady i krajów arabskich.  

Sklep Amadi

carbodydesign, Grażyna Kempa z synami

carbodydesign ma ponad 20 tys. ofert na eBay i aż 70% produktów trafia na rynek zagraniczny, głównie do Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji. Pani Grażyna wraz z synami snuje również plany wyjścia ze swoją ofertą poza Europę. Firma ma swój własny sklep internetowy i zespół dedykowany do wielojęzycznej obsługi klienta. 

Sklep carbodydesign

DTP-SOFT, Bożena Kondys

„Kluczem do sukcesu w każdej branży jest innowacyjność. Inwestuję czas i kapitał w pracę nad nowoczesnymi rozwiązaniami zarówno w obszarze samej sprzedaży, jak i kontaktu z zagranicznym klientem”.

Decyzja o dołączeniu do eBay w ciągu pierwszego roku przyniosła 30-procentowy wzrost sprzedaży. Dziś ponad 90% produktów trafia do klientów spoza Polski, w tym głównie do UE, Kanady, USA, Australii czy krajów azjatyckich.

Sklep DTP SOFT

PELA Coins, Piotr Pela

„Cieszę się, że odkryłem swój własny sposób na biznes, który w rezultacie okazał się też moją pasją. eBay pozwolił mi rozwinąć skrzydła i zdobyć tysiące międzynarodowych klientów”

Firma PELA Coins jest dobrze znana wśród kolekcjonerów z całego świata. Zdobione monety Pana Piotra trafiają na sześć kontynentów, a sprzedaż międzynarodowa stanowi aż 97% sprzedaży. Najcenniejsza moneta, którą sprzedał Piotr, była wykonana z czystego złota, zdobiona 68 diamentami, a jej cena osiągnęła …500 000 złotych!