Promuj oferty na eBay przy pomocy reklam

Wypromuj i wyróżnij swoje oferty na zagranicznych rynkach eBay

Co to są reklamy (promowane oferty)?

Reklamy (promowane oferty) to narzędzie marketingowe, które oferuje wiele sponsorowanych miejsc emisji w sieci eBay i pomaga zwiększyć widoczność ofert sprzedaży.

Dostępne:

 • poprzez eBay.co.uk, eBay.com, eBay.com.au, eBay.ca (Promote your listing), eBay.de (Anzeigen), eBay.es (Anuncios patrocinados), eBay.fr (Annonces sponsorisées), eBay.it (Inserzioni sponsorizzate)
 • dla sprzedawców ze statusem Przekracza standardy lub Najlepszy sprzedawca i niedawną historią sprzedaży.
 • Twoje konto może być zarejestrowane na eBay.pl

Dlaczego warto?

 • Większa widoczność w sieci eBay : Promowane oferty mogą pojawić się przy wyszukiwaniu ofert na eBay przez kupujących oraz w serwisach partnerskich eBay. 
 • Nie sprzedasz, nie płacisz : Promuj bez ryzyka – płacisz wybraną stawkę, gdy kupujący kliknie Twoją reklamę i kupi w ciągu 30 dni.
 • Łatwa aktywacja : Aktywacja kampanii to tylko kilka kliknięć.
 • Wszystko pod kontrolą : Ty wybierasz oferty do promowania i stawkę za reklamę. Możesz monitorować i optymalizować kampanie w panelu reklam.

Jak to działa?

1
Wystawiasz oferty za granicą: Na eBay w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Kanadzie, USA lub Australii
2
Ustawiasz stawkę za reklamę: To stawka procentowa od 1% do 20% od ceny sprzedaży bez kosztu wysyłki, którą chcesz zapłacić za reklamę
3
Promujesz bez ryzyka: Gdy kupujący kliknie reklamę i kupi przedmiot, zapłacisz wybraną stawkę. Jeśli nie sprzedasz, nie płacisz opłaty.

Co musisz zrobić

 1. Otwórz Sklep na eBay.pl lub w jednym z poniższych serwisów albo sprzedawaj i uzyskaj status Przekracza standardy lub Najlepszy Sprzedawca w jednym z poniższych serwisów
 2. Wystaw oferty na jednym lub kilku z poniższych rynków eBay > Sprawdź, jak to zrobić
 3. Aktywuj kampanie reklamowe w panelu reklam:

eBay.com I eBay.com.au I eBay.ca I eBay.co.uk I eBay.de I eBay.es I e Bay.fr I eBay.it

Rekomendowane oferty

Podczas konfigurowania kampanii możemy oznaczyć niektóre oferty jako „Rekomendowane”.

To oferty, które mają największy potencjał reklamowy z uwagi na trendy takie jak popyt i konkurencja w danej kategorii. Jeśli funkcja reklam to dla Ciebie nowość, zalecamy rozpocząć promowanie od tych ofert.

reklamy promowane rekomendowane oferty

Sugerowane stawki za reklamę

Mają pomóc znaleźć optymalną równowagę między wynikami a kosztami. Bazują na czynnikach takich jak parametry przedmiotu, wyniki do tej pory, sezonowość i obecna konkurencja.

Jeśli dopiero poznajesz funkcję reklam, zalecamy korzystanie z sugerowanych stawek. Zawsze możesz je zmienić i optymalizować.

Panel reklam

W Panelu reklam w Seller Hub / Verkäufer-Cockpit Pro znajdziesz dane analityczne, wykresy i raporty z kampanii, w tym dane o kliknięciach, CTR, sprzedanych przedmiotach, konwersji, zapłaconych stawkach itp. 

Raporty do pobrania

 • Raport o sprzedaży: pokazuje, co dokładnie się sprzedało dzięki reklamom oraz wys. opłat z ostatnich 90 dni.
 • Raporty o kampaniach: Dedykowane kampaniom raporty z danymi o wynikach dla poszczególnych ofert oraz zwrocie nakładów na promowanie.

Co to są reklamy (promowane oferty)?

Reklamy (promowane oferty) pozwalają Ci zaprezentować swoje oferty większej liczbie kupujących, gdy szukają produktów lub kupują w sieci eBay, zwiększając widoczność ofert i szanse na sprzedaż. W sieci eBay jest ponad 60 różnych miejsc, w których mogą pojawić się Twoje promowane oferty. Do najważniejszych należą wyniki wyszukiwania i sponsorowane moduły na stronach przedmiotu.

Gdzie można korzystać z reklam?

Z reklam można korzystać (także konta z eBay.pl) na:

 • eBay.co.uk, eBay.com, eBay.com.au eBay.ca (Promote your listing)
 • eBay.de (Anzeigen)
 • eBay.es (Anuncios patrocinados)
 • eBay.fr (Annonces sponsorisées)
 • eBay.it (Inserzioni sponsorizzate)

Kto może korzystać z reklam?

Z reklam możesz korzystać w serwisach: eBay.ca, eBay.com, eBay.com.au, eBay.co.uk, eBay.de, eBay.es, eBay.fr, eBay.it, jeśli uzyskasz status Najlepszego Sprzedawcy lub Przekracza standardy i masz niedawną historię sprzedaży.

Jakie oferty i ile ofert mogę promować?

Możesz promować oferty Kup teraz wystawione na: eBay.ca, eBay.com, eBay.com.au, eBay.co.uk, eBay.de, eBay.es, eBay.fr, eBay.it 

Reklamy nie są dostępne dla:

 • aukcji z licytacją oraz opcją Kup teraz
 • kategorii: Bilety, e-papierosy, Motocykle, Pojazdy, Nieruchomości, Oferty hurtowe i Wszystko inne.

Przy tworzeniu kampanii w panelu reklam dostępne są tylko kwalifikujące się oferty.

Twoje oferty mogą być promowane w serwisie eBay kraju, do którego oferujesz wysyłkę i w którym dostępna jest funkcja reklam.

Ile kosztuje korzystanie z reklam?

Opłaty za reklamy naliczamy w oparciu o wybraną przez sprzedawcę stawkę za reklamę tylko wtedy, gdy kupujący kliknie promowaną ofertę i kupi promowany produkt w ciągu 30 dni. Opłata ta bazuje na stawce za reklamę obowiązującej w momencie, gdy kupujący pierwszy raz kliknął promowaną ofertę.

Jak wygląda reklama?

Reklama zawiera informacje z Twojej oferty, w tym główne zdjęcie, cenę, format itp. Jeśli wprowadzisz zmiany w ofercie, zostaną one automatycznie wprowadzone do reklamy.

Gdzie są wyświetlane reklamy?

 1. Reklamy mogą być wyświetlane w sieci eBay na wszystkich urządzeniach w miejscach dobrze widocznych dla kupujących, w tym w wynikach wyszukiwania i w ofertach sprzedaży.
 2. W przypadku ofert sprzedaży promowane oferty są widoczne w sponsorowanych modułach, co pozwala uzyskać widoczność poza wynikami wyszukiwania.
 3. Uwaga: Sieć eBay to grupa serwisów, w których mogą być widoczne Twoje promowane oferty, w tym serwisy eBay i internetowe serwisy partnerskie.

Czy reklamy są widoczne w innych serwisach eBay?

Reklamy (promowane oferty) mogą być wyświetlane tam, gdzie mogą zostać sprzedane/gdzie oferujesz wysyłkę.

Jak aktywować kampanię reklamową?

 1. Wybierz oferty kwalifikujące się do promowania.
 2. Ustaw stawkę za reklamę (wartość procentową od ceny sprzedaży, którą chcesz zapłacić za reklamę).
 3. Sprawdź i aktywuj kampanię. Skuteczność kampanii możesz monitorować w panelu reklam.

Jak zbiorczo dodać oferty do reklamy

 1. Przygotuj plik .csv z numerami przedmiotów, które chcesz promować, oraz stawkami za reklamę dla każdego przedmiotu.
 2. Prześlij plik poprzez Panel reklam (eBay.de, eBay.co.uk)
 3. Sprawdź i aktywuj kampanię.

Dowiedz się więcej