Parametry przedmiotu

Dodaj do ofert parametry, aby zwiększyć ich widoczność na i poza eBay

Czym są i dlaczego są ważne

Parametry opisują to, co sprzedajesz (np. marka, stan rozmiar, kolor). 

Możesz dodać je w formularzu sprzedaży / edycji ofert lub poprzez narzędzia zewnętrzne.

Dlaczego parametry są ważne?

  • Kupujący zawężają nimi wyniki, aby znaleźć to, czego szukają. Twoje oferty pojawią się wtedy, jeśli dodasz do nich odpowiednie parametry.
  • Są widoczne nad opisem, aby kupujący mogli szybko sprawdzić szczegóły.
  • Zwiększają widoczność w wynikach Google Shopping

Parametry wymagane w ofertach zagranicznych

Sprawdź, jakie parametry są teraz wymagane w zagranicznych serwisach eBay:

Parametry wymagane na eBay.pl od 9 września 2020 r.

Od 9 września br. wprowadzimy wymóg podawania określonych parametrów w nowych i poprawianych ofertach na eBay.pl w kategoriach z działów:

Uwaga

Wprowadzenie tego wymogu przesunęliśmy z 31 marca br. na lato br., aby zapewnić sprzedawcom więcej czasu na dostosowanie się do zmian.  Po wprowadzeniu tych zmian wystawienie, wznowienie i edytowanie ofert w tych kategoriach bez wymaganych parametrów nie będzie możliwe.

Dodaj parametry już teraz

Czy w Twoich ofertach są wymagane parametry?

Sprawdź już teraz

1
Przejdź do Panelu Sprzedawcy Verkäufer-Cockpit Pro (eBay.de) lub Seller Hub (eBay.co.uk, eBay.com)
2
W sekcji Angebote / Listings (Oferty) zobaczysz informacje o tym, w których ofertach brakuje wymaganych parametrów

Nowe funkcje dedykowane parametrom

eBay.pl

Funkcja „Wkrótce wymagane” dostępna już teraz przy aktualizacji lub wystawianiu ofert z parametrami, które będą niedługo wymagane, informuje o kolejnych wymaganiach dotyczących parametrów dla Twoich ofert i terminie ich wprowadzenia.

Zagraniczne serwisy eBay

Funkcja „Wkrótce wymagane” (Bald erforderlich, Required Soon) dostępna już teraz przy aktualizacji lub wystawianiu ofert z parametrami, które będą niedługo wymagane, informuje o kolejnych wymaganiach dotyczących parametrów dla Twoich ofert i terminie ich wprowadzenia. W lipcu w Panelu Sprzedawcy Verkäufer-Cockpit Pro / Seller Hub >:

  • Aktive Angebote verwalten / Active Listings (Aktywne oferty) udostępnimy filtr, dzięki któremu szybko wyszukasz oferty z parametrami, które będą niedługo wymagane, aby je zaktualizować. 
  • Overview (Podsumowanie) zobaczysz alert, jeśli masz oferty bez parametrów, które będą wkrótce wymagane.
  • Aktive Angebote verwalten / Active Listings pojawi się dedykowana kolumna z podobnymi informacjami.

Popularność parametrów (Rangliste der Artikelmerkmale, Item specifics rankings) – w procesie wystawiania ofert pokazujemy już teraz wytyczne co do najważniejszych parametrów, po których wyszukują kupujący, na bazie liczby wyszukiwań z ostatnich 30 dni. Na górze sekcji parametrów zobaczysz najważniejsze parametry. Podaj je w ofertach, aby zwiększyć ich widoczność, zwłaszcza dla kupujących korzystających z filtrów wyszukiwania.

Funkcja Pobierz i wgraj parametry (Herunterladen bzw. Hochladen von Artikelmerkmalen, Item specifics download / upload) będzie dostępna w Panelu Sprzedawcy Verkäufer-Cockpit Pro / Seller Hub > Aktive Angebote verwalten / Active Listings, zależnie od serwisu, od połowy lipca (np. eBay.com) do połowy sierpnia (np. eBay.de):

  1. Pobierasz plik Excel z Twoimi ofertami bez wymaganych, wkrótce wymaganych i zalecanych parametrów.
  2. Edytujesz plik i dodajesz brakujące parametry poprzez wybór wartości dostępnych w menu lub podanie własnych wartości.
  3. Plik zapisany w formacie CSV przesyłasz do eBay poprzez Panel Sprzedawcy, aby zbiorczo zaktualizować swoje oferty.

Parametry możesz zaktualizować także poprzez edycję zbiorczą w sekcji Panelu Sprzedawcy Verkäufer-Cockpit Pro / Seller Hub > Aktive Angebote verwalten / Active Listings.

Ostatnia aktualizacja strony: 07.07.2020 r.