Co to są parametry i dlaczego są ważne

Parametry (charakterystyka przedmiotu) opisują kupującym to, co sprzedajesz (np. marka, stan rozmiar, kolor). 

Możesz dodać je do ofert w formularzu sprzedaży/edycji ofert na eBay lub poprzez narzędzia zewnętrzne.

Dlaczego parametry są ważne?

 • Przy pomocy parametrów kupujący filtrują (zawężają) wyniki wyszukiwania, aby znaleźć to, czego szukają. Twoje oferty pojawią się w tak zawężonych wynikach, jeśli dodasz do nich odpowiednie parametry.
 • Parametry charakterystyki przedmiotu są widoczne nad opisem, aby kupujący mogli szybko sprawdzić szczegóły produktu.
 • Pewne parametry zwiększają widoczność w zakładce Zakupy (Shopping) w wynikach wyszukiwania Google

Nowe parametry wprowadzane na eBay od maja

Pod koniec maja 2020 r. wprowadzimy nowe parametry charakterystyki przedmiotu w poniższych kategoriach (we wszystkich lub kilku z nich zależnie od serwisu):

 • Dom i Meble

 • Firma i Przemysł

 • Sport i Turystyka

 • Zegarki, części i akcesoria

Nie będą one jeszcze wymagane, ale zalecamy jak najszybsze dodanie ich do odpowiednich ofert. Im więcej danych podasz nam o tym, co sprzedajesz, tym lepiej możemy dopasować Twoje oferty do wyników wyszukiwania kupujących.

Pobierz listę nowych parametrów:

 • eBay.pl (plik z listą parametrów dodamy do końca maja)
Wykaz parametrów wprowadzanych w innych serwisach eBay

Listy parametrów wprowadzanych od maja 2020 r. znajdziesz na tych stronach (gdzie znajdziesz też informacje o już wymaganych parametrach):

Parametry wymagane na eBay.pl od lata

W lecie 2020 r. (dokładny termin potwierdzimy wkrótce) wprowadzimy wymóg podawania określonych parametrów w nowych i poprawianych ofertach na eBay.pl w kategoriach z działów:

Wprowadzenie tego wymogu przesunęliśmy z 31 marca br. na lato br., aby zapewnić sprzedawcom więcej czasu na dostosowanie się do zmian. 

Po wprowadzeniu tych zmian wystawienie, wznowienie i edytowanie ofert w tych kategoriach bez wymaganych parametrów nie będzie możliwe.

Parametry wymagane w ofertach zagranicznych od marca

Sprawdź, jakie parametry są wymagane od marca 2020 r. w zagranicznych serwisach eBay:

Funkcje dedykowane parametrom

Chcesz sprawdzić, czy w Twoich ofertach zagranicznych nie brakuje wymaganych parametrów?

 1. Przejdź do Panelu Sprzedawcy Verkäufer-Cockpit Pro (eBay.de) lub Seller Hub (eBay.co.uk, eBay.com).
 2. W zakładce Angebote / Listings (Oferty) zobaczysz informacje o tym, w których ofertach brakuje wymaganych parametrów.

Nowe funkcje

W ciągu najbliższych miesięcy w zagranicznych serwisach eBay wprowadzone zostaną nowe dedykowane parametrom funkcje:

 • Funkcja „Wkrótce wymagane” (Bald erforderlich, Required Soon) Panelu Sprzedawcy Verkäufer-Cockpit Pro / Seller Hub poinformuje o o kolejnych parametrach, które będą wymagane w Twoich ofertach. Zostanie udostępniona w procesie wystawiania ofert oraz sekcji Aktywne oferty (Aktive Angebote verwalten, Active Listings) Panelu Sprzedawcy, gdy wprowadzany będzie wymóg podania danych parametrów w Twoich kategoriach. 

 

 • Popularność parametrów (Rangliste der Artikelmerkmale, Item specifics rankings) – funkcja formularza sprzedaży pokazuje wytyczne co do najważniejszych parametrów, po których wyszukują kupujący, na bazie liczby wyszukiwań z ostatnich 30 dni. Na górze sekcji parametrów zobaczysz najważniejsze parametry. Jeśli je podasz ofertach, pomoże Ci to zwiększyć ich widoczność, zwłaszcza dla kupujących korzystających z filtrów wyszukiwania.

 

 • Funkcja pobrania i wgrania parametrów (Herunterladen bzw. Hochladen von Artikelmerkmalen, Item specifics download / upload) w sekcji Aktywne oferty (Aktive Angebote verwalten, Active Listings) Panelu Sprzedawcy umożliwi pobranie pliku z Twoimi ofertami i parametrami. Będziesz mógł/mogła wprowadzić w tym pliku zmiany, sprawdzić, które parametry są wymagane, zalecane i opcjonalne, oraz wgrać go do eBay, aby zaktualizować swoje oferty.

Ponadto w najbliższych tygodniach umożliwimy szybką, zbiorczą aktualizację parametrów w sekcji Aktywne oferty (Aktive Angebote verwalten, Active Listings) Panelu Sprzedawcy.

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 r.